Hlavní stránka

RSS - nové zprávy pohodlně

Pro zdatné jedince rychlý odkaz - http://www.obchrast.com/?nzid=1027
POZOR! Pro každý závod je specielní RSS feed.

Proč RSS?

Zprávy na našich stránkách přibývají a vy se o tom někdy ani nedozvíte. Proto vám nabízím možnost sledovat nové zprávy také prostřednictvím standardu RSS.

FeedReader - nejpoužívanější čtečka RSS feedů

Existuje řada různých programů pro práci s RSS, nejvíce se ale používá FeedReader. V pravidelných intervalech zkoumá, co se změnilo na webech, které máte nastavené. V nástrojovém pruhu je spuštěný program vidět následovně:

Když na chrasteckých (nebo jiných) stránkách přibude nový článek, v pravém spodním rohu obrazovky vašeho počítače se objeví okénko se zprávou a zároveň se v nástrojovém pruhu začne točit ikonka programu.

Stačí klepnout na odkaz, otevře se okno FeedReaderu a v němž je přehled aktuálních článků:

 

Jednotlivé články si můžeš přečíst přímo ve FeedReaderu (funguje jako internetový prohlížeč), anebo ve svém internetovém prohlížeči.

 

Program si můžeš stáhnout ZDARMA na adrese www.feedreader.com. Po instalaci v pravém spodním rohu obrazovky objeví ikonka, klepnutím se otevře okno programu. Program je v angličtině, ale myslím že to nevadí, protože na ovládání je fakt jednoduchý.

FeedReader bude po instalaci úplně prázdný a musíš mu říct, jaké informační zdroje chceš sledovat. Klepni na na tlačítko "Add feed" a napiš správnou cestu k našemu RSS feedu - http://www.obchrast.com/rss.php :

 

POZOR! Do okna napište správný text pro tento závod - http://www.obchrast.com/?nzid=1027

Zbytek už jen odklikejte a je to. Za chvíli se načtou zprávy.

Další možnosti

Spousta odkazů na další veřejné RSS feedy je na adrese  na Pooh.cz

Jestliže se o technologii RSS chcete dozvědět více, podívejte se na technický článek na stejném serveru. Jsou v něm také odkazy na další zdroje informací.